ОРГАНИЗАЦИЈА

Финансијски извештај за 2018-ту годину

Финансијски извештај за 2017-ту годину

ШКОЛСКИ КАЛЕНДАР за школску 2021/2022.

АКЦИОНИ ПЛАН ДИГИТАЛНОГ СЕГМЕНТА РАЗВОЈНОГ ПЛАНА

РЕДОВНА НАСТАВА

Редовна настава у школи се реализује у две смене које се смењују недељно.

Преподневна смена

Верска наука

Цртање, сликање, вајање

Изабрани спорт

Француски језик – други страни језик

Драмско-рецитаторска секција

Новинарско-литерарна секција

Млади физичари

Млади географи

Млади историчари

Млади информатичари

Млади математичари

Секција за стране језике

Спортска секција

Еколошка секција

Млади техничари

Хор

Ликовна секција

Од школске 2008/2009 у нашој школи постоји електронски дневник који се недељно ажурира. Родитељ може у сваком тренутку уз приступни пин код, који је само њему познат, добити информације о напоменама наставника, оценама, владању и изостанцима ученика.

Осим редовног школског програма за ученике је осмишљен и низ ваннаставних активности које организује Министарство просвете, Градски секретаријат за образовање и општина Чукарица. Те активности су спортског или културног карактера, а наша школа врло радо учествује у свему што ученицима пружа задовољство, развој такмичарског духа и неговање правих вредности. Веома ценимо несебичну помоћ родитеља за учествовање у оваквим активностима, а било их је много: Универзијада, Крос РТС-а, Радост Европе, ликовни и литерарни конкурси, пријем деце са Косова, контакти са збратимљеним школама из иностранства...

ЕKСКУРЗИЈЕ И ИЗЛЕТИ УЧЕНИКА

Ученицима наше школе су понуђене различите ваннаставне активности. Оне изводе децу из школског простора и нуде потпуно другачији метод усвајања нових сазнања.

У природном амбијенту се реализују богато осмишљени рекреативни, спортски и забавни садржаји. Сви ученици имају разноврсну понуду организованих посета музејима, позоришним представама и осталим видовима културно-рекреативног садржаја (концерти, изложбе, манифестације и сл.).

Програм излета за 1. разред

Београд – Авала – Космај – манастир Тресије – Београд

Програм излета за 2. разред

Београд – Мали Иђош – салаш Катаи – Београд

Програм излета за 3. разред

Београд – манастир Каона – Бранковина – Ваљево – Београд

Програм излета за 4. разред

Београд – Опленац – Аранђеловац – пећина Рисовача – Београд

мај

Програм екскурзија и излета за ученике старијих разреда

5. разред

Београд – Ковачица – Идвор – Царска бара – Београд

6. разред

Београд – Деспотовац – Ресавска пећина – Ресавски бук – манастир Манасија – манастир Раваница – Београд

7. разред

Београд – Шабац – Тршић – Троноша – Београд

8. разред

Београд – Сребрно језеро – Лепенски вир – Ђердап – Неготин – Гамзиград – Београд

УЧЕНИЧКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ

Ђачки парламент

Школски живот у пуној мери огледа се и кроз институцију Ђачког парламента, сачињеног од по два ученика из сваког одељења који постављају дневни ред. Овом састанку присуствују чланови Стручне службе школе који заједно са ученицима дефинишу проблеме и равноправно се ангажују у њиховом решавању.

Дечји савез

Дечји савез подстиче културна, уметничка и друга стваралаштва деце у оквиру рада одељењских заједница и слободних активности са циљем да ученици испоље и развију своју индивидуалност и друштвеност, да негују радозналост и истраживачки дух.

Црвени крст

Програмом Црвеног крста планирана је и брига о деци без родитеља, једног или оба, затим акција солидарности интерног и екстерног типа, као и будућа сарадња са установама за незбринуту децу. Све задатке Подмладак Црвеног крста извршава делом самостално, делом у сарадњи са свим осталим организацијама и управом школе.

Покрет горана

Покрет горана основан је 1960. године. Основна идеја проширена је на развијање љубави према целокупној природи. Неговање зеленила и његових племенитих савезника из света животиња уједињено је са радом и забавом.

Хуманитарне акције

Хуманитарне акције један су од начина да деца постану свесна проблема у свету и друштву у којем живе и да се ангажују у њиховом решавању. Како је здрава породица основа здравога друштва желели смо да у овај пројекат укључимо и родитеље. Показало се да родитељи одговорно схватају своје учешће у хуманитарним акцијама, да равноправно деле обавезе са својом децом и да су драгоцени сарадници како организационо тако и финансијски.

Сарадња са родитељима

Сарадња са родитељима остварује се на родитељским састанцима, индивидуалним разговором родитеља са наставницима током дана отворених врата, на предавања и трибинама за родитеље из области психолошко-педагошког и здравственог образовања, разговором са психологом, радом у Савету родитеља и укључивањем родитеља у обављање појединих задатака и активности у школи. Диференцирани програми сарадње са родитељима предвиђају организовање разговора, трибина и предавања за родитеље даровите деце, за родитеље ученика који испољавају склоности и афинитете за бављење ваннаставним активностима и за родитеље ученика са тешкоћама у развоју и учењу.